Menu

Puhkus

Eesti võlub oma puhta looduse, mitmekesise kultuuri ja hea toiduga.
UNESCO pärand Eestis
Vanadest lauludest, pulma- ja saunatraditsioonidest kuni pealinna arhitektuurini – Eestis avastamisrõõmu jagub.
5 aastaaega
Lisaks tavapärasele neljale aastaajale on mõnes Eesti piirkonnas ka viies – tulvavete aeg.
© Katrin Press

Eesti õhk on üks maailma puhtamaid, õigus looduses vabalt ringi liikuda on tagatud seadusega. Korja marju, seeni või ravimtaimi. Mine matkama. Või istu vaikselt paigal ja lase loodushäältel ennast inspireerida.

Eesti looduse rikkalikkuse kogemiseks piisab lühikesest autosõidust. Linna ja loodust eraldavad vahemaad on väikesed. Meie mitmekülgne kultuuripärand ja eripalgelised aastaajad muudavad iga külastuse eriliseks.

“820 kilomeetrit ilu”

Meie kõige pikem matkarada kulgeb läbi üheksa maakonna ja mitme looduskaitseala. 820 kilomeetri jooksul on võimalik näha rabavalt kaunist loodust: liiva- ja kivirandu, ääretuid soid ja rabasid.

Loe lähemalt

Looduse hääled

Pähni looduskeskuse tihedalt metsaga kaetud aladel asuvad üleelusuuruses puidust ruuporid, mis võimendavad metsa helisid. Installatsioon ühendab kaasaegse arhitektuurilise ruumi ning metsiku looduse. Ruuporid on avatud iga kell ja kõigile.

Loe lähemalt

Linnuvaatlejate paradiis

11 Eesti märgala on kantud oluliste linnualadena Ramsari nimekirja. Need on rändeperioodil peatuspaigaks miljonitele lindudele. Kokku on Eestis esindatud üle 300 loodusliku liigi. Meie saartel on ruutmeetri kohta kuni 13 000 pesakonda.

Loe lähemalt
Give feedback
Give feedback