Liikuge edasi põhisisu juurde

Kultuur

Eesti kultuur on kontrastiderohke, põimides traditsioone uuenduslike ideedega.
Arvo Pärt kõige enam esitatud helilooja
Arvo Pärt, keda tuntakse tema ainulaadse tintinnabuli-stiili järgi, on kõige enam esitatud elusolev helilooja maailmas.
Jõuluturg Euroopa parim
Tallinna Jõuluturg on mitmel korral valitud kümnete tuhandete jõuluturgude seast üheks maailma parimaks.

Eesti muusika on maailmakuulus. Meile kuulub üks suurimaid rahvalauluvaramuid maailmas. 1869. aastal alguse saanud laulupeod toovad laulukaare alla kokku sadu koore ja tuhandeid lauljaid. Arvo Pärt on siiani maailmas kõige enam esitatud elusolev helilooja ning meie muusikafestivalid, nagu Tallinn Music Week, Saaremaa Ooperipäevad ja Jazzkaar toovad kokku muusikaarmastajaid kogu maailmast.

Viimastel aastatel on väljaspool Eestit tähelepanu äratanud mitmed noorema põlvkonna moe- ja ehtedisainerid: Kriss Soonik, Marit Ilison, Roberta Einer ja Tanel Veenre.

A-kategooria filmifestival

Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) kuulub maailma 15 parima filmifestivali hulka. Ainulaadne mängufilmifestivalist ning mitmest alafestivalist koosnev PÖFF pakub vaatajale rikkaliku valiku maailma filmitoodangust.

Loe lähemalt

Tallinn Music Week

Tallinn Music Week on üks Euroopa juhtivamaid linnakultuurifestivale. Tegu on ainsa festivaliga maailmas, kus on põhjalikult esindatud peaaegu kõik muusikažanrid. 2014. aastal valisid The Guardian ja The Observer Tallinn Music Weeki oma viie parima festivali nimestikku.

Loe lähemalt

Simple Session

Maailmatasemel BMX-i ja rulaüritust Simple Session külastavad maailma tipptegijad ning osalejad 30 riigist. Simple Session on maailma kõige rahvusvahelisem ekstreemspordiüritus.

Loe lähemalt
Give feedback
Give feedback