made in estonia 2021

20. OKTOOBER 2021 | Veebikonverents

Eesti eksport on pandeemiast kiirelt taastunud ning kasvab jõudsalt. Kiirelt kasvavad aga ka mitmed olulised sisendhinnad ning see paneb eksportööride konkurentsivõime surve alla. Ühtlasi sunnib ka küsima – kuidas edasi?

Juba neljandat korda toimuval Made in Estonia 2021 ekspordikonverentsil on fookuses teema, mis saavad ka igapäevaselt meediaruumis palju tähelepanu- rohepööre, digitaliseerimine ja uued võimalused. Seda kõike aga just eksportööri vaatenurgast.

Ajakava

13.00
Avasõnad

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ando Leppiman
EASi juhatuse esimees Peeter Raudsepp
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts

Päevajuht Piret Potisepp (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda)

13.30
Globaalsed trendid majanduses. Eesti tööstuse suurimad väljakutsed.

Swedbanki esindajad Liisi Himma ja Raul Kirsimäe

14.05
Paneelarutelu „Komplekssed valikud eksportööri töölaual“

Osalejad: Peeter Peedomaa (Peetri Puit), Priit Tamm (Standard), Margus Vaino (Eurora), Anna-Greta Tsahkna (Timbeter)
Moderaator: Piret Potisepp
Paneelarutelu kokkuvõte: Mihkel Tammo (EAS)

15.00
Paus
15.20
Brändi isikustamine – mida see tähendab Sinu ettevõttele?

Klaus Heine (koolitaja ja konsultant)

15.55
Tööstusettevõtte väljakutsed ja merenduse trendid

Hannes Lilp (Aasta eksportöör 2021 SRC Group AS)

16:20
Kuidas jätkusuutlikkuse ja kliimaga seotud eesmärgid mõjutavad ettevõtteid ning millega tuleb täna ja lähiaastatel kindlasti tegeleda?

Keit Kasemets (Euroopa Komisjoni Eesti esindus)

16:35
Eesti riigi vaade ekspordi arengutele

Andri Haran (tööstusvaldkonna juht, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium)

16:55
Päeva kokkuvõte – päevajuht
17.00
Ürituse ametlik lõpp

made in estonia 2020

29. OKTOOBER 2020 | Swissôtel Tallinn | Ülekanne Zoomis

Eesti SKP-st moodustab eksport üle 75%, seega ei ole võimalik ületähtsustada meie väliskaubandusega tegelevate ettevõtete olulisust, ning nende hea käekäik peaks minema korda igale inimesele. Ootamatult tekkinud COVID-19 kriis ei andnud kevadel võimalust selleks valmistuda. Sügisperioodil teame, et ees ootab palju erinevaid väljakutseid ning ka keskkond ei ole enam endine, kuid iga muutus pakub uusi võimalusi. Ka kolmandat aastat korraldatav Made In Estonia ekspordikonverents tuleb sellel aastal teisiti kui varasemad, kuid nagu ikka pakume kvaliteetset ning ajakohast sisu ja toome kokku avaliku ja erasektori, et ühiselt arutada Eesti ekspordi- ja majanduspoliitika arenguid, rõhutada kõrgemal tasemel ettevõtjate vajadusi ning vahetada kogemusi.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Swedbanki korraldatav ekspordikonverents “Made in Estonia” toimub 29. oktoober algusega kell 9.00 Swissôtel Tallinnas aadressil Tornimäe 3 ning ülekanne Zoomis.

Tänavusel konverentsil jagavad Eesti eksportöörid oma müügikogemusi välisturgudel, EASi ekspordinõunikud teevad ülevaate Soome, Saksamaa, Rootsi, Hiina, Norra ja USA turul toimuvast ning fookuses on storytelling. Konverentsil on esmakordselt võimalik osaleda ka läbi digikanalite.

Konverents on tasuta, oodatud on kõik eksportöörid ja avaliku sektori poliitikakujundajad.

Ajakava

09.00
Registreerumine, hommikukohv ja suupisted
09.25
Zoom ülekande algus
09.30
Avasõnad

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid
Päevajuht Kaarel Mikkin (Brand Manual)
EASi juhatuse esimees Peeter Raudsepp
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts

10.00
USA turu ülevaade

EASi ekspordinõunik James York on põline new-yorklane, kes on ka Eestis elanud ning siinsete oludega suurepäraselt kursis. Oma taustalt on James ettevõtja, turundus- ning juhtimiskonsultalt, kes tegeleb EASis oma meelistegevusega – loob sildu oma kahe kodu – Eesti ja USA vahel.

Kui sul on vaja abi ärikontaktide leidmisega, turu ülevaadet, turuspetsiifilist müügi- ja turundusnõu või muud abi USA turule sisenemisel, siis tasub Jamesiga kõne kokku leppida ja asja täpsemalt arutada.

James S. York (EASi ekspordinõunik)

10.05
Eesti majanduse ja ekspordi väljakutsed

Tööstuse olukorrast jooksva aasta baasil ja millised trende näeme ekspordis. Mida näitavad numbrid – kus on ettevõtted kõige haavatavamad ja kus on riskid suuremad.
Kevadise tööstusettevõtete uuringu alusel – millised on ettevõtete plaanid automatiseerimise, digitaliseerimise ja uute tehnoloogiate kasutuselevõtul.

Liisi Himma ettevõtete panganduse juht ja Raul Kirsimäe tööstusosakonna juht Swedbankis

10:30
Saksamaa turu ülevaade

Tiina Kivikas elab ja töötab Saksamaal Nürnbergis ning omab kogemust EASi ekspordinõunikuna Saksamaal alates 2013. aastast. Tiina peamine tugevus on kohaliku turu süvitsi tundmine. Töötades Saksamaal ja puutudes igapäevaselt kokku sealsete majandusuudiste, trendide ja tavadega ning omades mainimisväärset kontaktide võrgustikku, suudab ta Eesti eksportööre kiirelt nõustada ning vajalike kontaktidega ja infoga varustada. Kohtudes väga erinevate sektorite esindajatega suudab Tiina lühikese aja jooksul märgata ja esile tuua konkreetse ettevõtte turule sisenemise võimalused, nö. kohaliku pilgu ja teadmiste läbi. Tiina toetab läbi EASi teenuste aastas ligi 100 ettevõtet nii Eestist kui Saksamaalt. Lisaks klassikalistele Eesti eksportööride erinevate tööstus-, transpordi- ja logistikasektorile pööravad üha enam tähelepanu Saksa turule ka Eesti IT ettevõtted. Väga oluline on leida oma sektoripõhiseid üritusi ning konverentse, kuhu oodatakse Eesti ettevõtteid nii osalema kui ka esinema. Siinkohal on Tiina ekspordinõunikuna alati valmis infot ja kontakte vahendama ning kaasa aitama.

Leana Kammertönsi lisandumisega Saksa tiimi laienes EASi tegevuspiirkond Saksamaal tänavu ka Nordrhein-Westfaleni liidumaale ja Berliini. Üle 20 aasta Saksamaal elanud Leanal on mitmekülgseid kogemusi nii era- kui ka avalikus sektoris. Tänu oma turundusalasele taustale on Leana võimeline kiiresti analüüsima ettevõtete turule sisenemise võimalusi ja abistama sobiva turustrateegia leidmisel. Boonuseks on tema teadmised Euroopa Liidu siseturu toimimismehhanismidest. Oluline on pidevalt jälgida kohalikke arenguid, suhelda partneritega ja ehitada üles pikaajalisi suhteid. Eesti on suutnud suhteliselt lühikese aja jooksul muuta oma kuvandit ühest tundmatust Ida-Euroopa riigist tuntud ja edukaks digiriigiks. See on ülisuureks trumbiks Eesti ettevõtjate taskus. Samas tuleb sellele vaatamata teha ära oma kodutöö ja valmistuda Saksamaa turuks põhjalikult ja professionaalselt. Siinkohal on Leana alati valmis nõustama selle koha pealt, milline see ettevalmistus täpselt olema peaks ja kuidas leida õigeid kontakte.

EASi Saksamaa eksporditeenused (eas.ee/eksport-saksamaale) oleme koondanud ühte kohta, et ettevõtjatel oleks neid mugavam leida.

Tiina Kivikas ja Leane Kammertöns (EASi ekspordinõunikud)

10.35
Kõrgtehnoloogia müügi väljakutsed

Taavi Madiberk (Skeleton Technologies OÜ)

11:00
Rootsi turu ülevaade

Kristi Kivi Frimpong on EASi ekpordinõunikuna töötanud alates 2016. aasta lõpust ning on nüüdseks abistanud üle 300 ettevõtte Rootsi turul. Sinna lisanduvad ka ettevõtted, kellega Kristi on EASi seminaride, messide ja networking’u ürituste kaudu kokku puutunud, mistõttu on see arv nüüdseks umbes 1000.

Kristi jaoks on üks olulisemaid ülesandeid mõista Rootsi erinevate sektorite võimalusi Eesti ettevõtete jaoks, esindada Eesti ettevõtete huve kohalikul turul ning luua pikaajalisi ärisuhteid ja kontakte Rootsi ettevõtetega, mis toovad kasu nii Eesti ettevõtetele kui ka Eesti majandusele.

Enne EASi tegeles ta ka eraettevõtjana ja 10 aastat erasektoris, mistõttu lähtub ta oma töös samadest põhimõtetest nagu eraettevõtja, tegutsedes strateegiliselt ja paindlikult, et võimalikult efektiivselt Eesti ettevõtete huve Rootsis esindada. Kristil on magistrikraad majanduses ja ärijuhtimises.

Kui teie ettevõte on huvitatud Rootsi turule sisenemisest, siis on teil abi EASi teenustest ning võite võtta otse ühendust, kontaktid leiate päevakava alt.

Kristi Kivi Frimpong (EASi ekspordinõunik)

11.05
Tööstusettevõtte kohanemine kriisiga HANZA Mechanics näitel

Emöke Sogenbits (Tartu ja Narva HANZA Mechanicsi metallitehaste juht, aasta naine 2019)

11.30
Lõunapaus
12:15
Hiina turu ülevaade

Ilaria Perla on töötanud ja elanud Hiinas viimased viis aastat. EASis oldud aasta jooksul on ta abistanud erinevatest sektoritest üle 30 Eesti ettevõtte, aidates neil mõista Hiina turu eripärasid ning maandada turule sisenemise raskuseid. Enne EASiga liitumist töötas Ilaria nii Hiina Euroopa Liidu projektides kui ka erasektoris, mis arendasid ja hõlbustasid dialoogi Euroopa ja Hiina äriringkondade vahel, näidates kultuuri ja strateegia tõhusust. Ilaria valdab ka Hiina keelt, millest on suur abi kohalikus asjaajamises ja müügitoetusmaterjalide ettevalmistamises.

Alates 2020. aasta juunist on Ilaria Eesti riiklik esindaja Hiina Euroopa Liidu Kaubanduskoja nõukogus.

EASi Hiina eksporditeenused (eas.ee/eksport-hiina) oleme koondanud ühte kohta, et ettevõtjatel oleks neid mugavam leida.

Ilaria Perla (EASi ekspordinõunik)

12.20
“Storytelling”

Steve Rawling (endine BBC TV News ajakirjanik ja praegune BBC Academy koolitaja Suurbritanniast)

13.15
Paneelarutelu “Müük välisturgudel muutunud olukorras“

Osalejad: Katrin Reinaste-Parve (Thermory AS), Jaen Uussalu (Plaat Detail OÜ), Leida Kikka (Samelin AS), Priit Kallas (Iglucraft OÜ)

Moderaator: Kaarel Mikkin

14:15
Norra turu ülevaade

EASi ekspordinõunik Ryte Venckuviene on 14 aastat Norras elanud leedulane. Tal on pikaegne kogemus hanke- ja ostujuhina ehitussektoris ning tootmisettevõtluses. EASi esindajana saab ta aidata Eesti ettevõtjatel määratleda need võimalikud turunišid, kus oleks võimalik edu saavutada ka kriisijärgsel ajal. Tema sõnul peab Norra turul edu saavutamiseks olema eristuv, kestlik ning keskkonnasõbralik toode või teenus.

Norra turu vallutamisel on oluline põhjalik eeltöö ning selleks tasub ühendust võtta EASi ekspordinõunikuga.

Ryte Venckuviene (EASi ekspordinõunik)

14.20
Riigi panus ekspordi edendamisel

Viljar Lubi (Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler)

14:35
Soome turu ülevaade

Irene Surva-Lehtonen on elanud ja töötanud Soomes üle 20 aasta ning EASi Soome esinduses alustas tööd ekspordinõunikuna 2013 aastal.
Aasta jooksul teenindab Irene umbes 100 EASi klienti erinevatest sektoritest ning aitab ettevõtetel leida uusi koostööpartnereid ja kliente Soome turul. Logistiline lähedus, sarnane keel ja kultuur annavad Eesti ettevõtjatele eelise olemasolevate partnersuhete tihendamisel ja uute kontaktide loomisel Soomes. Soome on Eesti suurim kaubanduspartner ning Soome eksporditavate teenuste ja toodete nimistu on teiste eksporditurgudega võrreldes kõige mitmekesisem.

Enne EAS-i töötas Irene Soome ettevõtetes ja tegeles toodete, teenuste ekspordimüügiga Baltimaadesse ja Venemaale.

Irene on Soome-Eesti kaubanduskoja SEKY juhatuse liige.

Kui teie ettevõte on huvitatud Soome turule sisenemisest, siis on teil abi EASi teenustest ning võite võtta otse ühendust, kontaktid leiate päevakava alt.

Irene Surva-Lehtonen (EASi ekspordinõunik)

14.40
Päevajuhi lõpusõnad

made in estonia 2019

3. APRILL 2019 | Kosmos IMAX

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Swedbanki ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldatavale Made in Estonia ekspordikonverentsile on oodatud Eesti eksportöörid, avaliku sektori esindajad ja poliitikakujundajad.

Konverentsi eesmärk on tuua kokku avalik ja erasektor, et ühiselt arutada Eesti ekspordi- ja majanduspoliitika arenguid, rõhutada kõrgemal tasemel ettevõtjate vajadusi ning vahetada kogemusi. Osalejatel on võimalus küsida esinejatelt küsimusi ning suunata diskussiooni huvipakkuvatele teemadele.

Ajakava

12:00
Registreerumine ja lõuna
13:00
Avasõnad

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid

Päevajuht ja moderaator Marii Karell

13:20
Eesti ekspordi hetkeseis toetudes värskele tööstusettevõtete uuringule

Liisi Himma Swedbanki ettevõtete panganduse juht
Raul Kirsimäe Swedbanki tööstusosakonna juhataja

14:00
Paneelarutelu „Ärimudelite muutus“

Osalejad – Ruth Oltjer (Chemi-Pharm AS), Robin Saluoks (eAgronom OÜ), Andres Allikmäe (Harju Elekter AS), Jüri Külvik (Lemeks AS), Veljo Konnimois (Radius Machining OÜ)

Moderaator Kaupo Reede (Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium) 

15:00
Kohvipaus
15:30
Parimad ekspordipraktikad Hollandi meretööstusest

Henk Gennissen (General Commercial Manager at Heila Cranes Nederland B.V.)

16:00
Paneelarutelu „Eksport“

Osalejad – Indrek Kasela (PRFoods/Kellybar OÜ), Triin Kask (Nevercode OÜ), Kristjan Kõljalg (PMT OÜ), Jaan Vainult (Printon AS), Viljar Lubi (Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium)

Moderaator Marii Karell (Geenius Meedia OÜ)

17:00
Lõpusõnad

Päevajuht Marii Karell

made in estonia 2018

20. märts 2018 | Swissotel konverentsikeskus

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Swedbank korraldasid 20. märtsil ekspordikonverentsi Made in Estonia.

Ekspordikonverentsi Made in Estonia korraldati 2018. aastal Eestis esimest korda. Tegemist oli üritusega, kuhu olid oodatud Eesti eksportijad, avaliku sektori esindajad ja poliitikakujundajad. Eesmärk oli tuua kokku avalik- ja erasektor, et ühiselt arutada Eesti ekspordi- ja majanduspoliitika arenguid ning vahetada kogemusi.